Mýdlárna Mlýnky


PŘÍRODNÍ BYLINNÁ MÝDLA

Mýdla vyrobena tradiční metodou za studena bez použití konzervantů, živočišných produktů, barev, syntetických vůní či zbytečných chemických přísad. Základ každého druhu mýdla (vyjma Vavřínu královny Kleopatry) tvoří zmýdelněný olivový a kokosový olej, bambucké máslo a ricinový olej. K základu jsou, dle druhu mýdla, přidány sušené byliny, čistě přírodní esenciální oleje, případně pudry (aktivní uhlí, mletý kořen kurkumy). Vavřín královny Kleopatry tvoří pouze zmýdelněný olivový a vavřínový olej v poměru 80:20. Mýdla nevysušují pokožku, příjemně voní, přirozeně detoxikují, hydratují a vyživují. Jsou vhodná na celé tělo i obličej, většina také na vlasy. U mýdel byly provedeny dermatologické testy kožní snášenlivosti, jsou vhodná i pro citlivou pokožku.

Jsou zrající, což znamená, že je potřeba dlouhá doba na to, než je vyrobené mýdlo vhodné k použití. Před zabalením nechávám 2 měsíce zrát, aby mýdlo přirozeně vytvrdlo, vyzrálo a zbavilo se veškerého hydroxidu sodného, který je nezbytný k procesu zmýdelnění. Po této době všechna mýdla, kus po kusu, oplachuji v lázni z himálajské soli, ručně okrajuji ostré rohy a další nedokonalosti a balím do papírových krabiček. Krabičky jsou opatřeny okénkem, které slouží jednak zákazníkům k přičichnutí a nahlédnutí a jednak mýdlu, aby mohlo „dýchat“ a dál zrát k dokonalosti.


PŘÍRODNÍ MÝDLOVÉ KOUPELE

Koupele tvoří mýdlové hobliny z přírodních bylinných mýdel, které jednoduše nasypete (2-3 lžíce) do horké lázně a užijete si dokonalý relax. Jsou vhodné jak na koupel celého těla, tak nohou a rukou například před pedikúrou či manikúrou. Po koupeli již není třeba použít mýdlo. Mýdlové hobliny se v lázni zcela rozpustí a poskytnou tak pokožce relaxační, vyživující i očistnou seanci.


JEMNÁ GLYCERINOVÁ MÝDLA

Mýdla různých barev a tvarů vyrobená z glycerinové hmoty, čistě přírodních esenciálních olejů a barev. Vysoký obsah glycerinu zabezpečuje vynikající hydrataci a zachovává na pokožce příjemný pocit. Mýdla jsou vhodná na celé tělo i obličej nebo jako voňavá dekorace do prádla. U mýdel byly provedeny dermatologické testy kožní snášenlivosti, jsou vhodná i pro citlivou pokožku.


BYLINNÉ MASTI

Masti čistě přírodního složení k hydrataci, zklidnění, vyživení a provonění celého těla. Masti jsou složeny z rostlinných olejů dle druhu (olivový, meruňkový, mandlový), bambuckého másla, včelího vosku, čistě přírodních esenciálních olejů a vitamínu E, který slouží jako přírodní konzervant (zabraňuje žluknutí olejů a výrazně prodlužuje trvanlivost výrobku). U mastí byly provedeny dermatologické testy kožní snášenlivosti, jsou vhodná i pro citlivou pokožku.


KOUPELOVÉ SOLI

Kvalitní soli jsou pro tělo obrovskou zásobárnou minerálních látek (sůl z mrtvého moře obsahuje 21 blahodárných minerálů), které se nejlépe vstřebávají zevně pokožky. Ve všech druzích koupelových solí je použita sůl z mrtvého moře a nerafinovaná mořská sůl, čistě přírodní esenciální olej dle druhu (levandule, borovice, chmel) a sušené bylinky. Koupel v solné lázni Vám dopřeje relax, odpočinek, uklidnění a také uvolnění pro namáhané svaly po těžkém dni. Jsou baleny ve skleněné dóze, která dokonale výrobek chrání a je také krásným dárkem s možností dalšího využití.